Architekt wnętrz w Poznaniu – oto jego realizacje

W tym tekście pokazujemy wspaniałe projekty przygotowane przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W kancelarii są przeszklone drzwi oraz ściany i duże okna z drewnianymi futrynami. Dzięki temu pokój jest jasny. Obok każdego okna powieszone są grafitowe zasłony. Po środku pokoju ustawiony został solidny ciemnoszary stół, a dookoła stołu szare fotele na metalowych nogach. Tuż obok okna balkonowego w ścianie jest zamontowany regał na książki. Regał składa się z 6 półek i jego drewno ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz mądrze wmontował go w ścianę, w ten sposób nie zajmuje wcale przestrzeni.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Przypominają wielki kapelusz słomkowy albo parasol na słońce. Posiadają zamontowane duże żarówki, dzięki czemu nawet jak na zewnątrz zajdzie słońce lokal może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwsze piętro lokalu w Poznaniu zawiera salon, który jest zintegrowany z kuchnią. Możemy w nim zobaczyć bardzo użyteczne parapety, które odgrywają rolę stołu kuchennego. Obok białych parapetów ustawiono 2 czarne, barowe stołki a w trakcie siedzenia przy nich można obserwować jak wygląda dzień za oknami. Pod parapetem w części kuchennej zrobiono szafkę w kolorze białym – tak samo jak każdy inny mebel w kuchni. Tuż nad zlewem i ladą zamontowano półkę, w ten sposób kuchnia otrzymała dodatkową przestrzeń na kwiaty doniczkowe i niewielkie rzeczy codziennego użytku. 
Architekt wnętrz mądrze oddzielił kuchnię od części wypoczynkowej poprzez położenie różniącej się podłogi – znajdują się tam interesujące sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W pokoju wypoczynkowym dla odmiany jest podłoga drewniana. W części salonowej, ale zaraz przy kuchni postawiono sporej wielkości stół w czarnym kolorze, a przy nim nie takie same krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Zaraz nad stołem powieszona została lampa w kolorze białym, która prócz tego, że jest ładna jest również praktyczna i można ją przesuwać w inne części pokoju. W części salonu parapet także nie jest bezużyteczny – wszędzie zostały postawione kwiaty a w dodatku został pod nim zrobiony regał na książki.
Na przeciwko kuchni przy ścianie postawiono grafitową kanapę – narożnik. Przed nią położono stylowy czarno-biało-szary dywan z azteckimi wzorami. Na dywanie stoi stolik kawowy, która jest jasnobrązowa, a popielaty bieżnik doskonale wpasowuje się do stylu kanapy i dywanu. Zaraz obok kanapy ustawiono lampę stojącą, która sprawia, że nawet po zmroku czytanie książki nie będzie kłopotem. Zaraz obok lampy mieszczą się stylowe drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugie piętro mieszkania w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W lokalu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się organizowaniu łazienki. Zamontowane zostały tam piękne czarne kafelki. Kafelki nie są standardowymi kwadratami, ale mają formę rombu a dodatkowo są ułożone na ścianie naprzemiennie, tak, że wyglądają jak strzałki w dół i górę. W łazience postawiona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim biały prostokątny zlew ze srebrnym wysokim kranem. Nad umywalką architekt wnętrz postanowił powiesić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan zdecydowało postawić sporej wielkości białą szafę, która sprytnie dzieli przedpokój od salonu. Szafa ta posiada drewnianą dziurę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można na przykład założyć buty, ale jest też wieszakiem na okrycia wierzchnie oraz torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo nietypowy zabieg – betonowy sufit. Doskonale współgra z salonem i pokojem dziecięcym. W salonie pięknie komponuje się to z kominkiem oraz miejscem do przechowywania drewna a także grafitowym narożnikiem. Dodatkowo dom posiada drewniane, ciemnobrązowe panele i ogromne okna, które są wstawione na całej ścianie. Do betonowego sufitu idealnie dobrane są żaluzje, które znajdują się w oknach.
Takie same żaluzje i panele są też w pokoju dziecięcym, w którym przyklejona jest biało-szara tapeta, przedstawiająca drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz postanowił postawić białe łóżko w kształcie domku. Na środku pomieszczenia za to ułożony został dywan w kolorze białym i różnokolorowe poduszki. Wszystkie barwy idealnie ze sobą grają i mimo tego, że użyto duże ilości bieli i szarości – pokój nie jest smutny.