Co robić kiedy męczą nas chroniczne bóle głowy?

Ból głowy to bolączka, która martwi wielu z nas. Często pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i zostaje z nami na zdecydowanie dłużej, niż byśmy tego chcieli. Co zrobić wtedy, kiedy ból głowy towarzyszy nam zdecydowanie za często a także paraliżuje prawidłowe funkcjonowanie? Dobrym wyjściem jest rezonans magnetyczny głowy.

Co zrobić, gdy ogromny ból głowy staje się codziennością?

Po pierwsze i najważniejsze, nie można lekceważyć takowych bóli. Dokładnie tak jak w przypadku większość dolegliwości, może to być oznaka zdecydowanie poważniejszych problemów, niż nam się wydaje. Lepiej w odpowiednim czasie zasięgnąć pomocy specjalisty i udać się na wskazane badania. Chroniczne bóle głowy mogą być pierwszym symptomem dużo poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby poznać takiej diagnozy. Stąd też, tak istotna jest pomoc fachowca, zwłaszcza kiedy chodzi o dolegliwości w obrębie głowy. Najistotniejsze jest to, aby natychmiast zacząć działać. Jakie kroki podjąć, gdy ból głowy w naszym przypadku nie ustępuje?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny to badanie nieinwazyjne i bezpieczne. Najważniejsze, że jest to badanie, w trakcie którego nie stosuje się promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się boi. Jest także zupełnie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Dlatego tak dużo osób, które zgłaszają się do lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w kwestii przewlekłych bólów głowy, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Dzięki takiemu badaniu możemy ustalić przyczyny częstych migren dzięki czemu – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Należ pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, które możemy wykonać w większości polskich miast, nie tylko na NFZ ale również prywatnie .