Drzwi bezprzylgowe – zalety i minusy

Wykańczając mieszkanie lub zmieniając jego wnętrze będziemy borykać się z alternatywnymi rozwiązaniami – drzwi przylgowe albo drzwi bezprzylgowe w Gdańsku. Na które z oby korzystniej się zdecydować? Tak jak każde rozwiązanie, to również ma indywidualne wady i plusy. Zajmijmy się omówieniem obu tych grup.

 Atuty drzwi bezprzylgowych: 

  • Korzystniejszy wygląd pomieszczeń – kiedy zdecydujemy się na drzwi bezprzylgowe wyeliminujemy w swoim mieszkaniu krzywych krawędzi. Wynika to Taki stan rzeczy wynikaprzede wszystkim z faktu, iż tokowe rozwiązanie cechuje to, iż zawiasy nie są widoczne po zamknięciu drzwi.
  • Współczesna architektura – taki rodzaj drzwi jest najczęściej wykorzystywany w innowacyjnych domach. Po zamontowaniu prezentują się zarówno prosto, jak i estetycznie, co jest solidną zaletę dla osób, którzy przywiązują wagę do tego, żeby wnętrze ich domu było zgodne z obecnymi trendami.

 Minusy drzwi bezprzylgowych:

  • Koszt – pierwszą i najczęściej przywoływaną wadą drzwi bezprzylgowych jest duża cena. Jest to wynik w pierwszej kolejności pokaźnej ilości surowca, który trzeba wykorzystać w czasie montowania owych drzwi.
  • Konieczne jest zatrudnienie bardzo dobrych specjalistów – drzwi bezprzylgowe są niezwykle uciążliwe w montażu. W czasie ich montowania należy się wykazać sporą precyzją i umiejętnościami, ponieważ nawet malutki fałszywy krok może po jakimś czasie zaważyć na ich wyglądzie, a przede wszystkim używaniu. Ten punkt jest także bezpośrednio związany z przykładem wyżej wymienionym – usługi profesjonalistów z automatu wiążą się z dużymi kosztami