Jak kupić najlepsze drzwi drewniane?

Wybór odpowiednich drzwi bywa trudny. Nieustannie największą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi drewniane – a w szczególności firmy Porta i DRE. Niemniej, aby odpowiednio je dobrać, przy ich wyborze powinno się zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych kwestii. Jakie będą odpowiednie drzwi z drewna? Który typ i firma będą odpowiednie? 

Partnerem tego wpisu jest firma Green Step – sprzedawca drzwi marek Porta i Dre.

Czym się różnią drzwi przylgowe oraz bezprzylgowe?

Aby lepiej zauważyć różnicę, na początku dobrze jest dowiedzieć się co w ogóle oznacza przylga. Jest to charakterystyczne wcięcie w bocznej krawędzi. Dzięki niemu drzwi przylgowe delikatnie wchodzą w ościeżnicę tak, że przylga jest niezauważalna. Wyróżnia je przede wszystkim standardowy wygląd, a także odkryte zawiasy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w tradycyjnych wystrojach. W przeciwieństwie do nich drzwi przylgowe razem z ościeżnicą tworzą równą powierzchnię. Prezentują się bardzo nowocześnie oraz minimalistycznie. Dodatkowo, optycznie powiększają przestrzeń, dlatego wybiera się je do niewielkich wnętrz.

Drzwi pełne czy przeszklone?

Wybór pomiędzy drzwiami z szybą a zabudowanymi powinien zależeć przede wszystkim od indywidualnych wymagań. Z całą pewnością drzwi z szybą prezentują się lekko oraz dostarczą światło do pokoju, z tego powodu powinno się je wybierać szczególnie na mniejszych przestrzeniach. Przeszklone drzwi świetnie sprawdzają się przykładowo w większym salonie lub łazience. Natomiast drzwi pełne gwarantują większą prywatność oraz izolację akustyczną oraz termiczną – wybierane są najchętniej choćby do sypialni.

Z jakiego drewna drzwi dobrze jest wybrać?

Na rynku można znaleźć nie tylko różne typy drzwi z drewna, ale także wiele gatunków drewna. Który wybrać?

Drewno dębowe

Drzwi z dębu to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Odznaczają się szczególnie wysoką odpornością, dzięki temu są doskonałym rozwiązaniem na wiele lat. Drzwi dębowe są kosztowne, jednak wiąże się to z ich najwyższą jakością.

Olcha

Drewno olchowe nie jest ciężkie – drzwi będą przede wszystkim łatwe w transporcie. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie będzie miało kontaktu z wilgocią. Drzwi olchowe charakteryzują się estetycznym, ciepłym zabarwieniem, który sprawdza się w większości wystrojów.

Sosna

Drzwi z sosny są wyjątkowo uniwersalne. Jest to nie tylko jedną z tańszych propozycji, ale i łatwe do obróbki drewno. Drzwi bardzo często są malowane, aby ochronić je przed wilgocią oraz nadać im dowolny kolor kolor, ale także, aby uchronić je przed uszkodzeniem.

Po czym poznać rzetelną firmę?

Przy wyborze najlepszych drzwi nie należy pomijać ich marki DRE i Porta. Dobrze jest kupować tylko od sprawdzonych producentów – dobrym przykładem będą firmy Porta czy DRE. Obydwie wyróżniają się przede wszystkim dbałością o najdrobniejsze szczegóły, ugruntowaną obecnością na rynku i dużym doświadczeniem. Klienci mogą oczekiwać produktów wysokiej jakości, a także fachowego doradztwa.