Jakich usług możemy się spodziewać po firmie sprzątającej?

Każda firma sprzątająca zazwyczaj ma troszeczkę inny zakres pracy i wtedy będzie świadczyć różne usługi. Wszystko zależy od wielkości firmy, tego jakich zatrudnia pracowników a także w jakiej miejscowości się znajduje. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie oferować inne usługi niż taka, która znajduje się w małej miejscowości. Nie znaczy to jednak, że nie mają one takich samych cech. Czego więc możemy oczekiwać od firmy sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Do sprzątania jakich lokali możesz zatrudnić firmę sprzątającą?

Firmę sprzątającą najczęściej wynajmuje się do domów i korporacji. Niemniej coraz częściej możemy znaleźć firmy, które proponują czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych, sklepów wielkopowierzchniowych a także terenów zewnętrznych. Oczywiście prace jakie robi się w lokalu będą się bardzo różniły od takich w hali produkcyjnej. Firmy, które zajmują się sprzątaniem w halach produkcyjnych zazwyczaj pracują przy myciu okien i ścian, odkurzaniu rurociągów i utrzymywaniu w czystości urządzeń produkcyjnych. Chodzi tutaj w głównej mierze o likwidowanie smarów, zabrudzeń po klejach oraz kurzu. W halach produkcyjnych zazwyczaj potrzebna jest także impregnacja i pielęgnacja ciągów komunikacyjnych i to też robią wybrane firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie polegać może na odkurzaniu oraz myciu szaf.

Jeżeli mowa o sprzątaniu galerii handlowych to najczęściej wiąże się to z bieżącym myciem posadzek i utrzymywaniem porządku w działach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Niezmiernie ważne jest tam to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – na czym polega?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej proponują sprzątanie domów i biur. Tego typu usługa jest dostosowana do wymagań klientów, ale tradycyjnie zawiera odkurzanie, umycie posadzek, ścieranie kurzu i zanieczyszczeń z biurek, komputerów, lampek i pozostałych mebli, jak również utrzymywanie czystości czy też okażanie w łazienkach oraz kuchniach. W domach zdarza się, że mieszkańcy proszą o wstawianie prania, rozwieszanie i prasowanie go, a raz na jakiś czas tak samo w biurach jak i w mieszkaniach, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi a także kaloryferów. Zdarza się także, że w ramach obowiązków pracownicy takich firm zaopatrują biura w produkty higieniczne takie jak papier toaletowy albo mydło.

Firmy sprzątające w Gdańsku zdarza się, że zatrudniane są po skończonym remoncie. W takiej sytuacji zakres wykonywanych zadań jest trochę inny niż na co dzień. Jest to niezmiernie czasochłonna praca, która zwykle wymaga wykorzystania specjalnych środków chemicznych, z tego powodu o wiele prościej i szybciej jest zostawić to wyspecjalizowanej grupie sprzątającej.

Firmy sprzątające z Gdańska często mają w swojej ofercie także sprzątanie klatek schodowych.

Co jeszcze może dla Ciebie zrobić firma sprzątająca?

W ostatnim czasie większe firmy sprzątające rozpoczęły udostępniać usługę sprzątania terenów zewnętrznych. Najczęściej zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników czy też odśnieżanie dróg oraz parkingów zimą. Dokładny zakres prac zawsze jest do ustalenia z klientem, ale zdarza się, że wchodzi w to również wywożenie śmieci oraz pielęgnacja krzewów i drzew.

Bardzo często firmy sprzątające mają w swojej ofercie mycie murów oraz okien od zewnątrz nawet jeżeli okna nie otwierają się więc konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.

Możemy spotkać się też z ofertą czyszczenia wykładzin albo odnawiania podłóg. Usługi te nie są wykonywane codziennie więc wymagają specjalnego zamówienia ich. Podłogi mogą być przez firmy sprzątające akrylowane lub polimeryzowane, co zwiększa ich wytrzymałość oraz przedłuża żywotność.

Można zauważyć, że firmy sprzątające potrafią mieć bardzo szeroki zakres obowiązków i niezależnie od tego jaką usługę chciałbyś zamówić to prawdopodobnie znajdziesz do tego firmę w Gdańsku. Warto zawsze dowiedzieć się jaką chemię wykorzystuje firma oraz doprecyzować zakres prac, tak żeby później nie było żadnych niedopowiedzeń. Przykładem tego często będzie mycie okien ponieważ zwykle nie znajduje się w podstawowej usłudze.