Jakie rozróżniamy rodzaje kadzideł?

W ostatnich latach aromaterapia przyciąga coraz więcej osób. W coraz większej ilości miejsc znajdziemy różne rodzaje kadzideł. Najbardziej popularne są kadzidła patyczki, ale w internecie znajdziemy również inne ich rodzaje. Jeżeli jesteś zafascynowany tym jak wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy, przetestuj te pełne aromatu substancje.

Wszystkie typy kadzidełek, które tu opisujemy, upolujesz w sklepie internetowym Ezolove – kadzidła

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne różnią się w szczególności postacią, w jakiej możemy je zakupić. Najczęściej zetkniemy się z całymi kompozycjami ziół i drewienek. Nabywając taki wyrób widzimy dokładnie co zawiera, nie zawiera sztucznych zapachów ani dopełnień. W trakcie spalania tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które intensywnie pachną. W celu wykorzystania tego kadzidła wystarczy podpalić pęk ziół albo drewienko, które kolejno można położyć na podstawkę lub po prostu mieć w ręku i odczekać aż aromat rozejdzie się w mieszkaniu.

Jak używać kadzidełek stożkowych?

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa struktura. Jeśli tylko mamy właściwą podstawkę to zapalenie ich będzie niesamowicie atrakcyjne. Kadzidła te cechują się przeciwnym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła wraz z podstawką, z uwagi na oryginalny kształt i efekt, będą atrakcyjnympodarunkiem.

Kadzidła posiadają najróżniejsze olejki eteryczne, z tego powodu możemy kupić je w przeróżnych zestawieniach zapachowych. Ich zastosowanie może przynieść ulgę w bólach głowy albo bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że jest to perfekcyjny prezent dla bliskiej Ci osoby.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w formie patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy kupić je również w supermarketach. Patyczki obklejone są wysuszoną i zmieloną mieszaniną ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super proste w użytkowaniu, należy zapalić ich końcówkę i jak tylko zacznie uwalniać się dym, można zgasić płomień. Kadzidełka możesz włożyć do naczynia, które będzie je trzymać w pionie, umieścić na podstawce, lub włożyć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami nepalskimi. Zrobione są ze sproszkowanych ziół i przypraw, zawinięte w papier i końcowo bardzo często opryskane olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być stosowane również jako zapachy do szaf, wtedy nie można ich palić, a tylko powiesić w miejscu docelowym. Aby wykorzystać kadzidło sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak aby się lekko tliła. Sznureczki kończą się dosyć prędko, ale bardzo długo pozostawiają po sobie uroczy aromat.

Które kadzidełko jest najlepsze? To zależy od Twoich preferencji i oczekiwań. Jeśli podobają Ci się intensywne ziołowe wonie – weź kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz sprawdzone, dostępne w wielu miejscach rzeczy, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo unoszące się w powietrzu zapachy otrzymasz jeśli zakupisz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak podoba Ci się terapia wzrokowa, albo potrzebujesz podarunku dla przyjaciela – postaw na kadzidełko stożkowe, najlepiej w komplecie z podstawką.