Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i jak go urządzić?

Pomieszczenia loftowe są czymś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, spotyka się mieszkania urządzone w stylu loftowym, które są zarówno użyteczne jak i piękne. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i w jaki sposób urządzić tego typu wnętrze?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, często występuje również pod inną nazwą – styl industrialny. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – najistotniejszą oraz najbardziej charakterystyczną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką jest w pomieszczeniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, aby wygodnie się żyło a każdy jej metr był dobrze spożytkowany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, aby w mieszkaniu panował minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi w głównej mierze o to, aby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolorystyka zastosowana w lofcie to w większości czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny ponieważ powszechnie wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem własnych upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Skoro wspomnieliśmy już o kolorach zatem czas na materiały, najlepiej sprawdzające się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najbardziej charakterystyczne akcenty, które możemy spotkać w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, że są one uniwersalne oraz doskonale wyglądają w każdym połączeniu kolorystycznym – zwłaszcza z przedstawionymi wyżej barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle określonych zasad, których musimy przestrzegać. To przecież nasze wnętrze, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ze ścian będzie pomalowana na inny kolor lub jeśli mieszkamy w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze mamy możliwość zostawić “gołą” cegłę. Mieszkanie musi być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; przede wszystkim funkcjonalność, później dopiero kwestie wyglądu. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się meble zrobione z desek i metalu. Proste rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najlepsze. Jak już zostało powiedziane, chodzi przede wszystkim o to, aby pomieszczenia spełniały swoje najistotniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb a także sprawdzały się na każdym polu, zarówno w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.