
Siatki zgrzewane mają zastosowanie praktycznie wszędzie. Bezsprzecznie najczęściej stosowane są w przemyśle, architekturze i oczywiście w budownictwie. Będziemy je widzieć wykorzystane do do grodzenia domków jednorodzinnych, ogrodów, a także posesji. Często wykorzystuje się ją do osłaniania drzewek lub budowy klatek używanych w hodowli zwierząt. Niewątpliwie, że siatki zgrzewane mają większe zastosowanie niż siatki osłonowe, których używa się na halach sportowych, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogrodach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na tarasach.
Produkcja siatek zgrzewanych – sprawdź jak przebiega?
Takie siatki wykonywane są z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Siatki są w posiadaniu specjalnie formowanych oczek które mają eleganckie zakończenie. Pamiętajmy, że konstrukcja siatki jest solidna dzięki temu, że druty są zgrzewane w każdym miejscu skrzyżowania.
Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?
– budownictwo – siatki tego typu znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Stosuje się ją jako element siatki która służy do budowy do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. Z uwagi na swoją budowę używa się ją także do budowy barier ochronnych, lub urządzeń wentylacyjnych.
– hodowla zwierząt – z siatki tego typu budowane są wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. Z uwagi na wysoką wytrzymałość siatek zgrzewanych buduje się z nich pułapki na szkodniki które nie umieją przegryźć tego materiału,
– przemysł – siatki takiego typu używane są w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.
Cechą charakterystyczną takich siatek jest prosty montaż.