Jakie usługi oferuje profesjonalna firma budowlana?

Biznesmen zajmujący się prowadzeniem profesjonalnej firmy budowlanej powinien zastanowić się jaki charakter usług będzie oferował? Pojęcie usług budowlanych jest szerokie, definiowane przez prawo budowlane. Zgodnie z przepisami prace budowlane interpretowane są jako budowanie, przebudowywanie, montowanie, rozbiórka, a także remont budynku.  Zakładając przedsiębiorstwo budowlane nie jest potrzebne uzyskanie licencji, czy zezwoleń. Tak naprawdę właścicielem może być każdy, nawet bez specjalistycznej szkoły. Mimo to zakres części prac przez wzgląd na bezpieczeństwo wymaga posiadania uprawnień. Oczywiście w takiej sytuacji przedsiębiorca może po prostu zatrudnić osoby  posiadające wymagane pozwolenia. Jakie prace obejmują zakres prac budowlanych? Jaki wachlarz usług może oferować specjalistyczna firma budowlana, taka jak np. https://fb-jelcz.pl/?

Roboty drogowe jako jedna ze specjalizacji firmy budowlanej

Jedną z usług świadczonych przez przedsiębiorstwa budowlane jest budowa dróg. Z pewnością nie każde przedsiębiorstwo będzie miało ją w swojej ofercie, gdyż jest to dosyć specyficzna specjalizacja, z pewnością znacznie różni się od budowy domu. Firma zajmująca się robotami drogowymi musi posiadać specjalistyczny sprzęt. Poza samym budowaniem nawierzchni niektóre firmy oferuje kompleksowe zadbanie o wyposażenie drogi, także części podziemnej, czyli np. kanalizacja, woda, gaz, instalacja techniczna. Oczywiście również w tym obszarze branży budowlanej są specjalizacje. Część firm zajmuje się budową autostrad, inne z kolei ścieżkami rowerowymi, parkingami czy brukowaniem nawierzchni. Ważne, aby usług drogowych dana firma była również terminowa. Powstawanie dróg zazwyczaj wpływa na korkowanie ulic, które może być szczególnie męczące w miastach gdzie sezonowo pojawiają się turyści czyli np. Zakopane, Trójmiasto- Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych

Każda budowa wiąże się z produkcją odpadów budowlanych czyli np. gruzu. Doskonałym rozwiązaniem jest, gdy zatrudniona firma budowlana ma w swojej ofercie także wywóz odpadów. Nie ma potrzeby wówczas szukać i angażować dodatkowych podwykonawców. Złogi gruzu czekające na sprzątnięcie z pewnością nie ułatwiają postępu prac budowlanych, dlatego warto dbać o ich częste usuwanie. W takiej sytuacji firma budowlana mająca właściwej wielkości kontenery i dobry sprzęt jest na pewno na wagę złota. 

Wypożyczanie profesjonalnego sprzętu budowlanego

Duże firmy budowlane mogą również rozszerzyć ofertę swoich usług o wynajem maszyn budowlanych jak np. koparka.  Takie maszyny nie zawsze są w użyciu, a mogłyby być wynajęte. Dlatego niektóre przedsiębiorstwa budowlane decydują się na wypożyczanie swojego sprzętu. Mogą to być koparki kołowe lub gąsiennicowe, spycharki, walce a także inne. Oczywiście taki sprzęt potrzebuje specjalistycznej obsługi, dlatego zazwyczaj jest ona w pakiecie z maszyną. Wykwalifikowana kadra znacznie sprawniej poradzi sobie z obsługą specjalistycznej koparki, niż amator. 

Prace ziemne proponowane przez specjalistyczną firmę budowlaną

Zakres prac ziemnych to m.in. wykopy, nasypy, oraz wymiana gruntu. Niektóre firmy budowlane oferują również przysposobienie nawierzchni przed rozpoczęciem budowy. Niekiedy budynek nie może powstać ze względu na niewłaściwy grunt. Taką trudność może rozwikłać firma zajmująca się kompleksowymi pracami ziemnymi. Z takiej usługi warto skorzystać również wtedy, kiedy niezbędne jest wykonanie wykopu lub nasypu. Profesjonalne przedsiębiorstwo budowlane może zapewnić takie usługi sprawnie i rzetelnie biorąc pod uwagę wszelkie uwarunkowania.

Układanie kostki brukowej, czyli kompleksowe usługi brukarskie

Kolejną usługą prac budowlanych jest z pewnością układanie kostki brukowej. Jest to dosyć popularna usługa będąca w zakresie prac wielu firm. Istotne jest aby wykonywano ją z dużą starannością przez wyspecjalizowanych pracowników z doświadczeniem. Układanie kostki to dosyć obszerny wachlarz czynności obejmujący zarówno ścieżki ogrodowe, jak i brukowanie parkingów.

Roboty wyburzeniowe – istotne jest bezpieczeństwo

Wyburzenia budynku wymaga szczególnej wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Firma oferująca takie usługi musi robić to przede wszystkim bezpiecznie i zatrudniać wykwalifikowaną kadrę. Aby prace przebiegały sprawnie i bez utrudnień wymagane jest kompleksowe podejście. 

Budowa placów zabaw- zadanie dla profesjonalistów

Przedsiębiorstwa oferujące budowę placów zabaw pracują zarówno z osobami prywatnymi, jak i dyrektorami szkół. Oferują swoje usługi również dla miejsc publicznych jak np. parki. Firma oferująca tę usługę musi zadbać głównie o bezpieczeństwo tego miejsca. Często budowa takiego placu to nie tylko postawienie urządzeń, ale także przygotowanie gruntu, podciągnięcie prądu i wiele innych. Istotne aby podejście specjalistów było całościowe. 

Transport materiałów budowlanych- specjalistyczna firma budowlana

Czy firma budowlana może zajmować się także transportem? Z pewnością tak! Część firm posiada w swojej ofercie taką usługę jak transport materiałów sypkich, tzn piasku czy innego rodzaju materiały. Zazwyczaj taka usługa jest zapewniana ze specjalistyczną ciężarówki. Oczywiście pojazdy muszą być dostosowane do przewozu tego typu materiałów.