Kominek gazowy wolnostojący – rady

Projektując nasze zupełnie nowe wnętrze, takie jak salon czy sypialnia zawsze pragniemy, żeby było dla nas miejscem, w którym zaczerpniemy relaksu i spokoju po trudnym dniu. Kominek gazowy w każdym wnętrzu sprawdzi się dobrze, gdyż jest idealnym elementem, dodającym charakteru i elegancji. Możliwość obserwowania płonącego ognia, który ogrzewa nasze mieszkanie lub dom zawsze zapewnia wyjątkowo magiczną atmosferę.

Gdzie znaleźć godny polecenia wolnostojący kominek gazowy?

Jak rozpocząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Zakup odpowiedniego do naszego pomieszczenia kominka to nie koniec naszych zmagań. Plan zostanie zrealizowany w momencie, kiedy kompleksowo opracujemy całą operację od A do Z. Nie zapominajmy, iż najistotniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Zanim zdecydujemy się na kupno kominka pamiętajmy, żeby pomieszczenie było dobrze przygotowane na jego montaż. Tak przedstawia się lista czynności, jakie należy zrobić przed zakupem:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do odpowiedniego miejsca – tam, gdzie stanie nasz nowy nabytek, z oczywistych względów musi być także instalacja gazowa.
  • Według przepisów prawnych, każde urządzenie gazowe wymaga posiadania pozwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to nagła zmiana, powinna zostać uwzględniona na aktualnych dokumentach. Projekt instalacji gazowe musi być fragmentem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem oraz starannie zmierzona średnica rury (powinna ona wynosić maksymalnie 3-4 cale).
  • Odpowiednie przygotowanie komina (jeśli zachodzi taka konieczność – pamiętajmy, że kominek może zostać zaimplementowany bez udziału komina w całym procesie. Wówczas jednak musimy zatroszczyć się o odpowiednią wentylację przy pomocy przewodu) – to zadanie dla zatrudnionych przez nas fachowców.

Wyżej wymienione podpunkty, początkowych przygotowań są bardzo ważne. Wiele z nich mamy możliwość zrobić sami, jednak z reguły wyżej wymienione czynności są wykonywane przez fachowców.

Design + wygoda

Podczas wyboru takiego rozwiązania należy się kierować zarówno swoim poczuciem stylu, ale również funkcjonalnością. Przez to, w jak szybkim tempie rozrasta się rynek wolnostojących kominków gazowych dostępna jest cała gama wariantów do wyboru. Jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów dostosować design kominka do osobistych potrzeb a także naszego wnętrza. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Zyskujemy zatem zarówno ogrzane, jak i rewelacyjnie prezentujące się wnętrze. Dodatkowo, wygoda, jaką daje nam korzystanie z takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie musimy bowiem sprzątać pyłu i martwić się o zabrudzoną przez sadzę podłogę. Możemy zapomnieć o konieczności dorzucania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i podziwiać piękno płonącego ognia. Dodatkowo mamy do wyboru wiele wariantów, te odpalane klasyczne oraz takie, które można odpalić przy pomocy pilota. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zawsze marzyły o wygodnym i pięknym wnętrzu.

Jakie są pozytywne aspekty posiadania kominka gazowego?

Jest dużo plusów, powodujących, iż większa liczba osób podejmuje decyzje o zakupie kominka gazowego, a nie tradycyjnego. Są to:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z najistotniejszych rzeczy, przez które najczęściej wybieramy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast tradycyjnych. Brak smogu i brak spalin w powietrzu naszym i naszych bliskich, a dodatkowo, nowoczesne modele posiadają fachowe systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – najczęściej zrobione ze stali, dzięki czemu nie trzeba martwić się koniecznością ich czyszczenia. Co oznacza – brak popiołu i konieczności dodatkowego sprzątania.
  • Banalnie prosta obsługa – rola użytkownika zaczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub tradycyjnie) i regulacja wielkości płomienia.
  • Niska awaryjność tego urządzenia i brak konieczności częstego i drogiego czyszczenia przewodów kominowych.