Najlepsze sposoby na pozbycie się owadów

Zwłaszcza irytują latem. Owady mają wtedy najlepszy czas na rozmnażanie się i przy okazji drażnienie nas. Brzęczą, gryzą i wszystkim przeszkadzają. Bywają jak hydra – na miejsce jednego zabitego przylatuje następne pięć. Można spotkać różne metody radzenia sobie z nimi – od naturalnych do chemicznych dróg. Wykorzystuje się różne lepy i pułapki, w drzwiach i oknach montuje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – problem dotyka niemal wszystkich miejsc na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z owadami?

Męczą cię komary w ogrodzie? Jak się ich pozbyć?

Kiedy za oknem robi się ciepło aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września częściej spotykamy się z przyjaciółmi w plenerze. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w knajpach, zalewy – wszystko to tętni życiem. Latu towarzyszy zapach grilla. Ale nie tylko. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i pozostałych owadów. Potrafią one odebrać całą radość z takich spotkań towarzyskich. Można je jednak neutralizować.

W lecie w sklepach rośnie popyt na różnego rodzaju spraye, żele czy specyfiki, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest zachęcająca dla tych latających prześladowców. Wielokrotnie udało się dowieść, że sklepowe środki owadobójcze są skuteczne. W prawdzie ich zapach nie jest najpiękniejszy, ale ich działanie potrafi zapewnić spokojnie spędzonego grilla czy wyjazd za miasto.

Są również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a zwłaszcza komary są bowiem bardzo czułe na zapachy. W związku z tym wszelkie intensywne zapachy je odrzucają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe czy olejki eteryczne wychodzą obronną ręką ze starć z tym letnim przekleństwem.

Jak pozbyć się owadów z domu?

Otwarte okna i drzwi to podstawa w lecie. Gorąc lejący się z nieba jest trudny do wytrzymania w zamkniętych pomieszczeniach. Kłopot w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych mieszkań wpadają również komary i spółka. One również szukaja cienia. Ponadto po zmroku wabi je światło i woń naszej krwi.

Jednym z rozwiazań walki sobie z insektami są różnego typu pułapki na owady. Można je nabyć w większości sklepów. Zazwyczaj kuszą one owady swoim zapachem, a następnie skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – wykorzystuje się je przeważnie do łapania much, jednak sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Wyjściem, które nie pozwala robakom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to sporych rozmiarów miasto, gdzie występuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki idealne do rozwoju różnych insektów. W związku z tym moskitiery umożliwiają normalne funkcjonowanie Wrocławianom. Przynajmniej w domowym zaciszu pozwalają odetchnąć od naprzykrzających się stworzeń.