Okna drewniane w modernistycznym budynku? Jak to zrobić?

Nie można zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój urok. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę atrakcyjny wizualnie efekt. Okna drewniane są produktem dosyć drogim i wymagającym należytej pielęgnacji. Ich przygotowanie jest również czasochłonnym zajęciem.

Mimo ceny i obowiązków jakie drewno nakłada na posiadacza, wciąż nie brakuje chętnych na tego rodzaju styl.

Dziś, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnym stylem architektonicznym, trzeba sporo wyobraźni by dopasować drewniane okna do całościowego wyglądu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się na ogół ze starszymi budynkami. Ale mogą się również dobrze komponować w nowoczesnym designie.

Nowoczesny dom z drewnianymi oknami – jak to rozegrać?

Nowoczesne budownictwo cechuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Kładzie się nacisk na niestandardowe bryły. Właściciele mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze nasłonecznić do wnętrza. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i tworzy przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia też ekologię i wydajność energetyczne(ą) domostwa. Ważne jest to z jakich materiałów i przy zastosowaniu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny materiał mogłoby się dobrze wpasowywać w ten tok myślenia. Wszak jest bezemisyjne i w stu procentach naturalne. Ale charakterystyczne kolory i fason, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wiedzieć już na etapie przygotowań do budowy, że chcemy mieć drewniane okna. Wtedy całość można zorganizować w taki sposób, aby cel ten zrealizować.

Modernistyczne budowle i oldschoolowe wykończenia – jak je połączyć?

Współczesne budownictwo często opiera się na tworzywach sztucznych. Można z nich wyprodukować przedmioty i dodatki o wybranym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w nowo wybudowanych domach przeważnie są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po wstawieniu.

Kiedy wymarzymy sobie okna drewniane jako zakończenie naszego budynku, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zagospodarować. Wygląd domu powinien być w miarę jednolity, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego wybierając okna drewniane należy wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny oraz zewnętrzny mieszkania.

Specjalista prawdę ci powie

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skontaktować się z fachowcem. Osoby zajmują się architekturą zarobkowo z pewnością będą zdolni doradzić satysfakcjonujące rozwiązanie.

Zazwyczaj takie osoby mają w głowie wiele różnych rozwiązań na realizację zadania. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich punktem widzenia.