Piwnica – jak ją urządzić?

Bezsprzecznie projektant wnętrz w Warszawie dokonując aranżacji piwnicy ma nie lada wyzwanie. Bez wątpienia w tym wnętrzu jest ogromny potencjał, i warto go pomysłowo wykorzystać.

Salon w piwnicy? To możliwe!

Cel, jaki powinien Ci przyświecać, aby odnaleźć fajny pomysł na piwnicę, to urządzić ją funkcjonalnie i z pomysłem. Jeżeli będziesz mieć odrobinę wyobraźni taki pokój może stać się centrum rozrywki bądź po prostu ułatwi organizację w domu. Piwnica pomoże Ci pozbyć się np. dodatkowych szaf z sypialni bądź sprzętów AGD, które zabierają przestrzeń w łazience. Pamiętaj także, że kluczową rolę podczas aranżacji piwnicy odgrywa jednak projekt domu. Bezsprzecznie dobry plan uwzględnia wielkość pomieszczenia w piwnicy wraz z panującymi w niej warunkami. Ważne jest też to aby piwnica była zagospodarowana zgodnie z panującymi trendami. Jednakże wybierając profesjonalnego projektanta wnętrz będziesz pewny że salon w piwnicy będzie idealnie zaaranżowany.

Jakie style we wnętrzarstwie są teraz modne?

Style wnętrzarskie w tym roku są bardzo kontrastowe. Z jednej strony można zauważyć, modę na styl minimalistyczny a także fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej stronu widoczny jest trenda na ekscentryczne eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w bieżącym roku wraca do wnętrzarstwa moda z lat 80. Obserwujemy także u projektantek inspirację Azją. Aranżacje wnętrz, zwłaszcza pokojów do spania w bieżącym roku, są oparte na miękkich tapicerkach a także przyjemnych w dotyku tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, który nie dość, że jest miękki, to jeszcze perfekcyjnie odbija światło, dzięki czemu jest świetny materiał do poważnych wnętrz.