Pomysły na aranżację niewielkiego pokoju

Dużo osób, które posiada mały pokój głowi się na tym jak go zaaranżować. Pamiętaj, że niewielką przestrzeń też możemy widowiskowo urządzić. Jeżeli nie masz na to pomysłu to przeczytaj nasz tekst bądź wynajmij profesjonalistę – architekt wnętrz w Konstancinie z pewnością urządzi niewielki pokój perfekcyjnie.

Nie zapomnij o odpowiedniej kolorystyce

Czy jesteś świadom, że odpowiednio dobrany kolor może czynić cuda? Kolorystyka jest w stanie optycznie powiększyć Twój pokój. Do małego pokoju proponujemy wybierać niezbyt ciemne odcienie. Kolor biały zdecydowanie jest najbezpieczniejszym wyborem, z uwagi na to, że rozjaśni i rozświetli nieduży pokój, oraz stworzy w nim wrażenie porządku, spokoju oraz eleganckiej równowagi. Oprócz bieli na ścianach możesz go też zastosować na meblach. Zastosuj też białe zasłony i firanki oraz białe dodatki, takie jak ramki na zdjęcia czy świeczniki. Nie zapominajcie aby również podłogę utrzymać w białych barwach. Jeżeli jest ona już w ciemnej barwie to świetnym pomysłem będzie położenie na niej białego dywanu. Oprócz białego koloru postaw na écru, beże, jasne odcienie różu, brzoskwini i błękitu bądź delikatne szarości.

Mały pokój – warto poeksperymentować z fakturami!

Bez wątpienia białe odcienie mogą sprawić, że pokój będzie prezentowało się zbyt sterylne. W tym przypadku trzeba zacząć zabawę z fakturami. Różne materiały i wzory mogą stać się subtelnym i wyrafinowanym sposobem na urozmaicenie aranżacji niedużego pomieszczenia. Na przykład możesz odsłonięte cegły zamalować na jasny kolor, zmiksować detale matowe z połyskującymi.

Centralny punkt niewielkiego pomieszczenia jest bardzo ważny

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, spróbuj określić punkt centralny przestrzeni.
Zadaniem takiego punktu jest organizowanie wystroju i przyciąganie uwagi osób, które wchodzą do pomieszczenia. Tym punktem może być tak naprawdę dowolny element, czyli obraz, kominek, wzorzysty dywan, oryginalny stolik kawowy, lub fotel.