Siatki zgrzewane – jakie są ich zalety i gdzie znajdują zastosowanie?

Siatki zgrzewane to produkt, który często możemy spotkać, jednakże zazwyczaj nie zwracamy na niego uwagi. Siatki mają takie wszechstronne zastosowanie, że w swoim czasie spotkamy się z potrzebą jej zakupu. Przedstawiony rodzaj siatki jest znacząco mniej popularny, niż uniwersalna siatka pleciona, jednakże coraz częściej konsumenci decydują się na jej kupno.

Lepsza będzie siatka zgrzewana czy pleciona?

Żeby odpowiedzieć sobie na rozterkę jeżeli chodzi o decyzję wyboru siatki, trzeba najpierw zastanowić się, jakie istnieją między nimi różnice. Typowa siatka pleciona to zazwyczaj ocynkowana stal z ochroną PVC. Tworzy się ją w technice zaplatania razem drutów oraz kompilacji powtarzających się otworków. Model, który widzi się głównie, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej również dostajemy stal w postaci ocynkowanej, dodatkowo okrytą powłoką PCV. Siatki zgrzewane zazwyczaj używa się do ogrodzenia posesji. To rozwiązanie jest nadzwyczaj estetyczne i wytrzymałe. Siatki zgrzewane mamy możliwość kupić we wszelkich dostępnych opcjach kolorystycznych, personalizowana jest także wielkość otworów, wysokość, lub długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z podstawowych i najważniejszych cech siatek zgrzewanych jest prostota montażu. Po kupnie siatki zyskujemy sztywny materiał, którego nie trzeba odkształcać i naciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Dobrej jakości sztywny drut z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie stawiania. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na zaletę, iż siatka zgrzewana umożliwia przepuszczanie powietrza a także światła słonecznego.

Żródło: orstal.com.pl