
Fotowoltaika staje się współcześnie coraz popularniejsza. Jest to nie tylko bardzo ekologiczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna powinna być odpowiednio przemyślana – pozwoli to przede wszystkim dużo zaoszczędzić. W tym celu najlepiej zacząć od jej dokładnego zaprojektowania. Co wziąć pod uwagę projektując instalację fotowoltaiczną?
Partnerem tekstu jest firma Technit – fotowoltaika w Gdańsku.
Projekt instalacji fotowoltaicznej skrojony na miarę
Bardzo ważne jest, aby projekt instalacji fotowoltaicznej jednocześnie uwzględniał zarówno potrzeby mieszkańców, jak i najważniejsze parametry budynku. W projekcie pracownicy dokładnie rozpiszą budowę dachu – jego kąt nachylenia, kształt i wymiary, a także rodzaj pokrycia. Pod lupą znajdą się również parametry terenowe – między innymi nasłonecznienie. Wyjątkowo ważne jest zużycie energii elektrycznej – pomoże to dopasować odpowiednią wielkość instalacji. Brane pod uwagę są zarówno dotychczasowe rachunki, jak i przewidywane zapotrzebowanie.
Dlaczego zdecydowanie się na pomoc specjalisty to najlepsze wyjście?
Na starcie należy zaznaczyć, że projektowanie instalacji fotowoltaicznych bywa trudne. Podejście do tego na własną rękę nie zawsze będzie najlepszym wyjściem – nie tylko z tego powodu, że zajmuje dużo czasu oraz zaangażowania, ale też wymaga profesjonalnej wiedzy.
Znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy firm fotowoltaicznych. Pracownicy w pełni profesjonalnie podejdą do zagadnienia, dzięki czemu klient nie musi ingerować w budowę instalacji. Najlepsza firma przyśpieszy czas realizacji instalacji fotowoltaicznej. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom można zyskać gwarancję, że wykonana instalacja będzie najwyższej jakości. Projekt zostanie dopasowany do wszystkich wymogów technicznych oraz terenowych.
Jak krok po kroku przebiega przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznej?
Pracownicy zaczną od przeprowadzenia wywiadu z mieszkańcami, aby dokładniej poznać ich wymagania oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną. Później określą zużycie energii elektrycznej i dopasują odpowiednio wydajną instalację. W czasie planowania najlepszej instalacji ekipa uwzględni straty wywołane zacienieniem. Na planie będzie rozpisany układ przewodów i wpięcia do instalacji elektrycznej wewnętrznej. Projektant określi miejsce montażu falownika.