Zastosowanie i zalety paneli winylowych

Panele winylowe to nowy produkt na rynku w Polsce. Dużo konsumentów może posiadać negatywne skojarzenia, gdy widzi nazwę panele winylowe. Najpewniej ma wówczas w głowie produkty z poprzedniej epoki, które kojarzone były z słabym standardem wykończenia. Teraźniejsze panele winylowe to natomiast coś zupełnie innego. Trójmiasto to miejsce, gdzie to rozwiązanie staje się coraz bardziej powszechne. Dziś przybliżymy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i w jakich miejscach można je zastosować.

Sprawdź właściwości paneli winylowych

Panele winylowe składają się zazwyczaj z czterech powłok, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy zewnętrznej znajduje się warstwa z drukiem wzoru panelu – najczęściej jest to imitacja drewna. W następnej kolejności jest rdzeń winylowy i warstwa stabilizacji. Ze względu na swoją dużą trwałość panele winylowe idealnie sprawdzą się w budynkach mocno eksploatowanych. Często stosuje się je w kinach, budynkach użyteczności publicznej.

Jakie są zalety paneli winylowych?

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak ogromną popularnością. Z uwagi na swoje doskonałe parametry i przystępną cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Pośród istotnych zalet podłóg winylowych wyróżniamy:

Wiele wzorów

Aktualnie na rynku znajduje się tak wiele typów paneli winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza typowymi, drewnianymi wzorami znajdziemy również takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Parametry akustyczne podłóg winylowych są nadzwyczaj prawidłowe, panele tłumią odgłos, który tworzy się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, szczególnie te elastyczne; większa część z nich montuje się poprzez system bezklejowy, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

__________

Czy panele winylowe to prawidłowy wybór? Według nas stanowczo – tak. Przejrzyj okoliczne firmy proponujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy całym w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego wnętrza.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/